TemperedGlass
Temperleme işlemi yatay hat üzerinde camın dış yüzeylerine basınç gerilimi, cam ortasına ise dolaylı bir çekme gerilimi kazandırmak için ısıtma ve soğutma aşamalarını içerir.

Temperli cam işlemsiz cama göre yaklaşık 5 kat daha dayanıklı olup; kırıldığı zaman zar büyüklüğünde parçalara ayrılarak yaralanma riskini azalttığından güvenlik camı olarak kullanıma uygundur. Temper işleminden sonra camlara kesim, delik delme, kenar ve yüzey işlemi yapılamaz (kumlama hariç).

Yanlızca bazı bakış açıları ve ışık koşullarında fark edilebilen "temperleme izleri" ile "kamburluk" ve "dönüklük" toleransları içinde kalmak kaydıyla ortaya çıkan distorsiyonlar ısıl işlemin kaçınılmaz ve önlenemeyen sonucudur.

Temperleme işlemi sırasındaki hassas bir ısı rejimi uygulaması ile minimuma indirilmiş izler başlı başına bir kusur olarak nitelendirilmemektir.

KULLANIM YERLERİ

Vitrinler, banka şubeleri, çatı ve tavan camları, rüzgarlıklar, korkuluklar, iç bölme panoları, müzeler, binaların giriş katları, hastaneler, pasajlar, okullar, çocuk yuvaları, askeri tesisler ve güvenlik gerektiren her yerde....

BONDING (YAPIŞTIRMA) İŞLEMİ

Kasetli slikon ve strüktürel cephe camlarının üretimi TREMCO firmasının garantisi altında yapılmaktadır. Ayrıca fabrikamıza getirilecek giydirme cephe kasetlerine fason olarak yapıştırma (bonding) işlemi yapılmaktadır.

JALUZİLİ ISICAM ÜRETİMİ

Firmamız manüel kontrollü, motorlu veya uzaktan kumandalı, ısıcam arasında jaluzi perde sistemlerinin üretimini yapmaktadır. Talebe göre alanı 3.00m2'ye kadar durumlarda ekseneler hareketli jaluzili ısıcam üretimi yapılabilmektedir.Bu hizmetlerimizle ilgili değişik renk seçeneklerimiz mevcuttur.
(5 renk:beyaz, krem, altın sarısı, bej, meşe)

KAROLAJLI ISICAM ÜRETİMİ

Firmamız estetik bir bakış açısı içinde dekoratif amaca yönelik karolajlı ısıcam şatışının yanı sıra müşterilerimizden gelen taleplere göre karolaj satışımızda mevcuttur.
(9 renk: beyaz, maun, antik meşe, koyu meşe, altın meşe, açık meşe, kızıl çam, sarı pirinç, gri pirinç)