LAMEKS KESİM ÜNİTESİ

    Lameks, şişecam tesislerinde üretilen lamine camın markasıdır. İki veya daha fazla cam plakanın, özel bağlayıcı polivinil butiral [PVB] tabakalar yardımıyla, ısı ve basınç altında kaynaştırılması ile oluşturulur.

Standart Lameks:

PVB:0.38 mm. veya 0.76 mm. kalınlıkta şeffaf ve opak olarak CAM:3+3,4+4,5+5,6+6, mm. kalınlıkta renkli ve renksiz max. 600 mm. x3210 mm. ebadında üretilmektedir.

*Teknolojinin ulaştığı son noktada Lameks farklı PVB ve cam kalınlıklarında, renkli veya renksiz olarak özel taleplere cevap verebilmektedir

LAMEKS'İN AVANTAJLARI


1.Güvenlik: Kırılma halinde parçaları yerinde tutarak, yaralanma risklerinizi azaltır. Bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişleri önlemesi veya geciktirmesi açısından, hırsızlık ve saldırı gibi tehlikelere karşı can ve mal güvenliği sağlar.

2.Ses Yalıtımı: Lameks ile gürültünün bir taraftan diğer tarafa geçişi azaltır. Lameks kullanımı ısıcam ünitelerinin özelliğini daha da iyileştirir

3.UV Kontrolü: Lameks, eşyaların ve resimlerin solmasının başlıca nedeni olan kısa dalga UV ışınlarının geçişini engeller.